Szkolny Wolontariat

Uczymy się pomagać

Wielu małych ludzi, w wielu małych miejscach, robiąc wiele małych rzeczy, może zmienić Świat na lepszy. W ramach działalności Szkolnego Wolontariatu organizowane są spotkania popularyzujące wiedzę o wolontariacie, służące organizacji wszelakich zbiórek i akcji charytatywnych. 

Od 2011 szkoła bierze udział w wolontariacie w Domu Matki i Dziecka w Opolu. Biorą w nim udział chętni uczniowie najstarszych klas szkoły wraz z opiekunem wolontariatu. Wolontariat polega na opiece nad mieszkającymi tam dziećmi (grach i zabawach), podczas gdy ich mamy mają obowiązkowe zajęcia z pedagogiem.

Inne misje

Działania na rzecz niesienia bezinteresownej pomocy m.in.: „Zbiórka nakrętek dla Bartka”, akcja „Góra grosza”, zbiórka darów na rzecz opolskiego schroniska. Praca naszych wolontariuszy stwarza każdemu młodemu człowiekowi szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, uczy też pracy. Buduje poczucia sensu z faktu pomagania innym i uzyskanie poczucia satysfakcji. Przede wszystkim przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu przez młodych ludzi.